System zarządzania drukiem sprzymierzeńcem w Twojej firmie

Jesteśmy świadkami cyfrowej rewolucji, gdzie coraz więcej firm opiera swoje działania na elektronicznych dokumentach. Nie oznacza to wcale, że papierowy odpowiednik zniknął lub zniknie w najbliższych latach. Nadal jest to popularna forma komunikacji, która w wielu firmach przysparza nie lada problemy. Z jakimi problemami borykają się firmy i jak sobie z nimi radzą?

Pomoc w opanowaniu floty drukującej

Weryfikacja kosztów związanych z wydrukami, serwisem i utrzymaniem maszyn drukujących to spore wyzwanie dla wielu firm. Posiadając kilka czy kilkanaście urządzeń wielofunkcyjnych problemy piętrzą się lawinowo, a często zatrudnienie specjalisty serwisanta jest nieopłacalne. Wdrożenie systemu zarządzania drukiem zdejmie z barków pracodawcy ww. problemy.

Po pierwsze jego wprowadzenie pozwoli opanować i ograniczyć drukowanie prywatnych materiałów przy pomocy służbowych urządzeń. Dzięki autoryzacji osób korzystających z maszyn, możemy śledzić ilości wydruków dla całych działów jak i pojedynczych osób. Drugim bardzo ważnym aspektem jest zachowanie bezpieczeństwa. Przy ogromnej liczbie drukowanych stron, istnieje prawdopodobieństwo, że ważne dokumenty mogą wpaść w niepowołane ręce. System zarządzania umożliwia monitoring stanu wszystkich drukarek w tym np. odczyty historii drukowania. Możliwość śledzenia na bieżąco liczników, pozwala na precyzyjne określenie terminu zakupu materiałów eksploatacyjnych.

Tusze zamienniki nie będą już zalegać w schowku, a co więcej, będą dostarczane na czas wymiany, zapobiegając w ten sposób przestojom.

Profesjonalne wdrożenie systemu zarządzania drukiem powinno być poprzedzone audytem, na podstawie którego określone zostaną potrzeby i największe problemy. Wyciągnięte wnioski pozwolą również na stworzenie rozwiązania, które będzie wspierać rozwój firmy i analizować funkcje z których najczęściej korzystają pracownicy.

HP DeskJet 1050

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *