Drukarka termotransferowa

Myśląc o druku wyobrażamy sobie stos dokumentów, zapach atramentu, większe lub mniejsze urządzenia wielofunkcyjne oraz tusze zamienniki. Jakie skojarzenia pojawiają się z drukiem termotransferowym? Dziś przyjrzymy się działaniu drukarek termotransferowych oraz ich zastosowaniu w praktyce.

Proces drukowania

Ten model drukarki wyposażony został w taśmę transferową z pigmentem, który pod wpływem wysokiej temperatury zostaje przeniesiony na wybrany materiał. Od innych metod druku, tą wyróżnia wyjątkowa trwałość uzyskanego wydruku. Wykonane za jej pośrednictwem etykiety czy kody kreskowe są odporniejsze na wilgoć, wysokie temperatury, ścieranie, środki myjące i uszkodzenia mechaniczne. Jedną z ważniejszych zalet drukarki termotransferowej jest fakt, że wykonane w niej wydruki nigdy nie blakną.

Zastosowanie

Drukarki te, swoją popularność zyskały dzięki szerokiemu zastosowaniu i uniwersalności. Wykonywane przez nie nadruki mogą być nanoszone na: satynę, plastik, folię oraz tekstylia. Sprawdzają się one świetnie w takich przestrzeniach jak hale produkcyjne, magazyny czy biura architektoniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *