Czy trzeba bać się zamienników?

Często słyszymy, żeby uzyskać wymaganą jakość produktu czy usługi musimy dużo zapłacić. Czy zawsze ta teoria jest prawdziwa? I czy sprawdza się w przypadku zakupu zamiennych tuszy do drukarek?

Czy drożej zawsze oznacza lepiej?

Dokonując wyboru pomiędzy markowymi, a alternatywnymi produktami, zazwyczaj decydujemy się na te pierwsze wierząc, że za wysoką ceną idzie najlepsza jakość. Nic bardziej mylnego. Prostym przykładem są tusze zamienniki, które potrafią być tańsze od oryginalnych wkładów, a niektóre nawet wydajniejsze od oryginałów. Jednym z powodów tak wysokich cen tonerów jest po prostu polityka cenowa gigantów rynku poligraficznego. Są oni w stanie wypuścić na rynek tanią drukarkę, by wyrównać niską marżę wysoką ceną kartridżów lub wkładów laserowych. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest wybór takiego modelu drukarki do którego będziemy w stanie dokupić tańsze tusze zamienniki.

Czy tańsze tonery są bezpieczne dla drukarek?

Wbrew temu co głoszą producenci, nie ma dowodów na to by alternatywne tonery szkodziły naszym drukarkom. Są one wzorowane na oryginałach, a przed wydaniem do dystrybucji również przechodzą testy jakości. Kluczowym argumentem może być ich wieloletnia popularność wśród konsumentów i zapewnienia, że ich drukarki przez cały okres użytkowania pracują tylko na zamiennikach. Zarówno jakość wydruków jak i wydajność nie odbiega niczym od drogich wkładów, dzięki czemu są one wykorzystywane w wielu zakładach poligraficznych i drukarskich.

Stojąc przed takimi wyborami, dobrze jest prześwietlić fora internetowe w poszukiwaniu opinii o pożądanym produkcie, gdyż jak się okazuje łatwo można przepłacić, nie otrzymując nic poza wytłoczoną markową etykietką. Decydując się na zakup nowej drukarki, sprawdź czy dostępne są dla niej tusze zamienniki, dzięki którym zaoszczędzisz, pieniądze nie tracąc na jakości wydruku.

 

Tonery zamienniki – sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *